ZDIEĽAŤ

Nemecko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Nie, čo sa týka kúpania sa v mori a typických dovoleniek, no nájdete tu  množstvo miest, ktoré by bol hriech nevidieť. Krásne pamiatky, skvostná architektúra, jedinečná atmosféra miest, skvelé služby. Raj, čo sa týka cestovania. Nemecko je moderné a aj historické. No prečo letieť s historickou spoločnosťou? Cestujte s Air Berlin, jednou z najmodernejších na svete. Sú letenky Air Berlin výhodné?

 

Veľká modernizácia

Spoločnosť Air Berlin vznikla v roku 1978 a v roku 1991 zamestnávala iba 90 ľudí. A koľko to je dnes? Dnes zamestnáva viac ako 87 tisíc zamestnancov. Slušný pokrok, čo poviete? Ako sa stal Air Berlin jednou z najmodernejších spoločností a dal prácu toľkým zamestnancom? Odpoveď je jednoduchá – v roku 2006 a 2007 kúpili spolu 100 Boeingov. Jej lietadlá patria k najnovším a najmodernejším strojom. Cenovo je pre pasažierov veľmi príťažlivá. Napríklad cenovo výhodné letenky do Hannoveru aj so spiatočnou cestou si môžete kúpiť už za 110 €. Prečo práve Hannover? Pretože let tam trvá ešte kratšie ako cesta rýchlikom z Bratislavy do Trenčína. A je to mesto, ktoré sa vám rozhodne oplatí vidieť.

Hannover a jeho krásy

Hannover je metropolou Dolného Saska, no to vás zrejme  neohromí tak, aby ste ho poctili svojou návštevou. No mix modernej a historickej architektúry by to mohol zmeniť. Hannover bol z veľkej časti v 2. svetovej vojne zbombardovaný, takže prišiel o veľa svojich krásnych stavieb. Tie boli nahradené modernejšími, no tento mix nepôsobí rušivo. Práve naopak, robí z Hannoveru výnimočné mesto. Čo nesmiete vynechať?

Zeleň. Je jej tu veľa a nie len takej obyčajnej. Herrenhausenské záhrady s čarovným zámkom. Nájdete tú krásnu architektúru a pokoj. Ďalej si nenechajte ujsť Opernhaus, ale to sa nestane, pretože budovy nebehajú. V srdci mesta sa nachádza Marktplatz, ide o historické centrum, ktoré ponúka majestátne gotické stavby, život, zábavu a pravú atmosféru nemeckého mesta. Máte strach, že sa so svojou nemčinou nedorozumiete? Stačí rýchly kurz v jazykovej škole a objednať si dobré jedlo, dať small-talk s recepčným v hoteli či povedať taxikárovi, kde idete, zvládnete ľavou zadnou.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ