ZDIEĽAŤ

Singapur, jedna z najvyspelejších ekonomík sveta, prístavné mesto, ktoré sa môže pýšiť minimálnou nezamestnanosťou. Štát s podobným počtom obyvateľom ako Slovensko nie je známy len vďaka skvelej ekonomike, ale tiež je to lákadlo pre turistov. Jednak chcú na vlastné oči vidieť, ako funguje tento štát a navyše má Singapur čo ponúknuť aj turistom. Koľko peňazí zo svojho rozpočtu si musíte pripraviť na cestu do tohto bohatého prístavu?

 

Letenky od Qatar Airways

Každý futbalový fanúšik pozná hlavného sponzora FC Barcelony – Qatar Airways. Letecký dopravca, ktorý je vo vlastníctve Kataru. Spoločnosť, ktorá vás z Viedne bezpečne prepraví až do Singapuru, s jedným medzipristátím za zrhuba 15 hodín. Dlhý let, ale komfort, ktorý si užijete na palube tejto spoločnosti vám dovolí zabudnúť na to, že v lietadle presedíte, preležíte a prespíte viac ako polovicu dňa. A koľko zaplatíte za tento luxus? Letenky tam aj späť vás budú stáť približne 600 €. Čiže za každú hodinu letu zaplatíte približne 20 €, a to za 5 hviezdičkovú leteckú spoločnosť nie je vôbec zlé. To je práveže dosť dobré.

Kam s autom vo Viedni?

Cesta s batožinou vo vlaku či v autobuse nie je veľmi pohodlná. Keď vám nerobí problém, priplatiť si za pohodlie, môžete si ísť svojim tempom, svojim autom, bez toho, aby vás na letisko musel niekto odviezť. Zarezervujte si parkovanie na letisku vo Viedni a neplaťte zbytočne viac, ako musíte. Keď si zarezervujete cez internet parkovanie na 8 dní, máte výhodu, že tam nájdete svoje miesto a navyše zaplatíte iba 44 €. Zatiaľčo, keby ste chceli platili na mieste, pripravte si až 74, 90 € a ani nemáte istotu, že sa tam pre vás nájde miesto.

Čo navštíviť v Singapure?

Najväčším lákadlom, ako to ináč v Singapure, je samotný prístav. Ultramoderná Marina Bay je komplex kasín, múzeí, reštaurácií, podnikov, barov. Najzábavnejšie miesto v Singapure. Keď si chcete dopriať pokoj a oddych, poprechádzajte sa po krásnych singapurských botanických záhradách. Neuveriteľné, akú oázu pokoja dokážete nájsť v tomto ekonomickom supercentre. Pre turistov sú veľmi atraktívne potulky čínskou a indickou štvrťou. Hľadáte inšpiráciu na ďalšie miesta? Nájdete ich vo vašom sprievodcovi svetom. Bon voyage.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ