ZDIEĽAŤ

Či už sa chystáte na kongres v Žiline, turistiku v Malej Fatre alebo cez toto hlavné mesto severu iba prechádzate, mali by ste si nájsť dosť času na to, aby ste ho navštívili. Prečo? Pretože Žilina je veľmi šarmantná dáma, ktorá vás dokáže očariť svojou charizmou. Prvá zmienka o tomto meste pochádza z roku 1208. No môžeme počítať s tým, že územie dnešnej Žiliny bolo osídlené dávno predtým. A čím vás poteší táto perla na váhu dnes? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 

Mesto s tvárou

Historické centrum Žiliny patrí medzi jedno z najpodmanivejších na Slovensku. Dve námestia sú spojené mestskými hradbami, ktoré chránia majestátny Kostol Najsvätejšej Trojice, ten je hlavnou dominantou Žiliny. Horné, Mariánske, námestie je známe hlavne svojim štvorcovým tvarom, ktorý lemujú krásne remeselnícke domy. Mačacie hlavy v kombinácii s týmito rozprávkovými domami si vás veľmi rýchlo získajú. Je to hlavné centrum, kde si v lete môžete posedieť na terasách podnikov. Okrem toho sú dve studne a Kostol obrátenia sv. Pavla.

Hľadáte kultúru?

Žilina sa môže pýšiť mnohými a hlavne kvalitnými kultúrnymi centrami. Najznámejším je Žilinské mestské divadlo, ktoré má vo svojich radoch mnoho zaujímavých a talentových hercov. Úroveň predstavení je na veľmi vysokej úrovni. Máte radšej alternatívu? Kultúrne centrum Stanica – Zariečie je projekt niekoľkých nadšencov, ktorí sa rozhodli zrekonštruovať starú chátrajúcu staničnú budovu a urobiť z nej kultúrne centrum. A to sa im podarilo – nájdete tu koncerty, diskusie, trhy, premietanie filmov, workshopy či festivaly. Hľadáte ubytovanie v Žiline?

Ubytujte sa v hoteli Galileo

Prečo práve Galileo? Pešo 10 minút od centra, príjemné izby, potešia vás ceny, kongresové sály, ktoré čakajú, kým zapnete interaktívnu tabuľu a urobíte prednášku či vynikajúca hotelová kuchyňa. Preto Galileo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ